«Барабулька примітна своїм солодкуватим смаком. Ми, кухарі, любимо барабульку за ніжність та відсутність зайвих кісток. Не варто готувати барабульку на пару. Складно пояснити в подробицях, чому: просто виходить не те, надто пісно і несмачно.26 May 2018
У її м'якоті міститься велика кількість висококалорійного білка, що легко засвоюється. Також високо в ній кількість магнію, фосфору та вітамінів групи В. У 100 г барабульки присутній 0,8 г жиру та 5 г білка. Фахівці говорять про високі поживні властивості барабульки.
З давніх часів барабульку шанували за її ніжний смак та відсутність різкого рибного запаху. Крім того, в ній мало кісток і її легко потрошити. Крім цього, можна не боятися, що через неправильну обробку філе риби стане гірким, оскільки у черевці барабульки начисто відсутня жовч.
Її звуть царською рибою – за незвичайний смак та практично повний набір найкорисніших мінеральних речовин у складі. Але в історію смаку найкращих чорноморських риб вона увійшла під двома іменами – барабуля та султанка.