За особливостями долини річка поділяється на три основні ділянки: Верхня Амур (До гирла річки Зея; 883 кілометрів), швидкість течії – 5,3 км/год; Середній Амур (від гирла річки Зея до гирла річки Усурі включно; 975 кілометрів), швидкість течії – 5,5 км/год; Нижній Амур (від гирла річки Уссурі до Миколаївська-на-Амурі; 966 …

Устя Амура – Охотське море поблизу міста Миколаївська-на-Амурі. 3) Амур змінює своє напрямок. Спочатку річка тече з південний схід, при впаданні в Охотське море – північний схід.

Протікає територією трьох держав — Росії, Монголії та Китаю. Річка утворена злиттям рік Шилки та Аргуні. Впадає через Амурський лиман у Татарську протоку та Сахалінський затоку в Охотському морі. Довжина від витоку Аргуні – 4440 км., від злиття Шилки та Аргуні 2824 км., у межах Хабаровського краю – 1534 км.

Загалом водний режим річок басейну Амура характеризується проходженням дощових паводків у теплу частину року, щодо низькою повінью і стійкою зимової межею чи припиненням стоку внаслідок перемерзання.