При цьому літо було дуже спекотним, і зима – дуже теплою. Крім цього, середня температура вод Світового океану була вищою на цілих 10 градусів, ніж зараз. Біля берегів Швеції близько 78 мільйонів років тому навіть у зимовий період було не нижче +15. А влітку усі +27.

За цим параметром яйця динозаврів порівнювали з яйцями кількох сучасних птахів та рептилій. В результаті виявилось, як пишуть автори роботи в Nature Communications, що у титанозаврид температура тіла була близько 37,6°С, а у овірапторів – 31,9°С.

Ймовірно, давні ящіри були такими великими через унікальну будову кісток. Динозаври вважаються одними з найбільших тварин, які будь-коли жили на Землі. Нове дослідження показує, що вони досягали таких величезних розмірів завдяки унікальній природі кісток, повідомляє New Scientist.

Динозаври виникли в тріасовому періоді, між 243 млн. і 233,23 млн. років тому, і стали домінуючими наземними хребетними після тріасово-юрського вимирання 201 млн. років тому; їх домінування тривало протягом решти мезозойської ери, протягом юрського та крейдяного періодів.