Тканина, що утворює шрам, має практично такий самий склад, як і звичайна шкіра – вона майже повністю складається з білка під назвою колаген. Проте вона виглядає інакше і має іншу структуру.17 Nov 2016

Шрам, або рубець – це видима, пальпується зміна шкіри, що утворилася після загоєння ран і являє собою грубу сполучну тканина, в якій відсутні волосяні фолікули та потові залози. Рубець проходить кілька стадій формування. 1-ша стадія – запалення та епітелізація.

Рубці та розтяжки Шрами – це побутова назва рубців. У медицині вважається, що рубці є результатом заміщення власних тканин шкіри на сполучну внаслідок різних пошкоджень: механічна дія, температурна (рубці утворюються після опіків), шкірних хвороб (так зване постакне).

Виникнення рубців – реакція організму на пошкодження шкіри та слизових оболонок, коли місце ушкодження покривається грубоволокнистою сполучною тканиною. Зазвичай на рубцях відсутні пори та волосся. Медицина не виробила способів, що повністю усувають небажану рубцеву тканину.