Крішнаїзм (IAST: Kṛṣṇaism) група незалежних релігійних традицій (сампрадай) усередині вішнуїзму, заснованих на поклонінні Крішні як верховному богу (Сваям-бхагавану, Пара Брахману), а не аватарі Вішну. Один із найвпливовіших і найпопулярніших напрямів вішнуїзму та індуїзму в цілому.

У сучасному індуїзмі поклоніння Крішне є частиною монотеїстичної традиції вайшнавізму, послідовники якої вважають Вішну як Верховного Бога, поклоняючись йому безпосередньо або у формі його аватар.

Крішнаїти вірять в єдиного Бога Крішну (а не Шиву, як в індуїзмі, – прим. ред.), в реінкарнацію, карму і те, що кожен предмет (навіть камінь або ваш телефон) має душу. Вони не їдять м'ясо, їм заборонені кава, чай, сигарети, алкоголь, наркотики, їм не можна вступати в статевий зв'язок поза шлюбом і грати в азартні ігри.

International Society for Krishna Consciousness (ISKCON) також відомий як Рух Харе Крішна, або Рух свідомості Крішни — вайшнавська релігійна організація, заснована бенгальським ченцем Бхактиведантою Свамі Прабхупадою у 1966 році у Нью-Йорку.