Солоність Білого моря дещо нижча за середню солоність океану: 27,5-28%. Припливи мають правильний напівдобовий характер. Швидкість припливу 0,1-4 м/сек.
Відразу відповімо на головне запитання: «Чи можна купатися у Білому морі влітку?» – Так, можна, можливо. Іноді тут стоїть справжня спека, а температура води піднімається до +21? Тут на вас чекають дикі кілометрові піщані пляжі, багато з яких належать тільки вам — відпочиваючих там практично не зустрінеш.
Температурний режим та солоність У літній період поверхневі води заток та центральної частини моря прогріваються до 15-17 ° C, в той же час в Онезькій затоці і Горлі – не вище 9 ° C. Взимку температура поверхневих вод знижується до -1,3… -1,7 °C у центрі та на півночі моря, у затоках – до -0,5 … -0,7 °C.
Істотно різняться кольором води різних морів, наприклад (у відкритих районах): у Карибському та Середземному морях колір води в основному блакитний, у Чорному та Каспійському переважають кольори блакитно-зелені та зелені, в Білому морі – зелені та жовтувато-зелені, у Балтійському вода каламутно-зелена із жовтизною.