Його довге лінійне листя зібране в прикореневі пучки. Квітки у хлорофітуму дрібні, зібрані в пухку волотку. Стебла дугоподібної форми після цвітіння утворюють на своїх кінцях пучки листя з повітряним корінням. Сильні екземпляри мають численні стебла, що звисають, з розетками листя.

Причиною того, що листя хлорофітуму взимку стають блідими, м'якими, жовтіють і опадають, може бути занадто теплий вміст і нестача світла. Молоді рослини не цвітуть, а відсутність квітконосів у дорослої рослини може бути спричинена тіснотою горщика. У цьому випадку потрібна пересадка.

Листя хлорофітум лінійного типу, гладкі, яскраво-зелені або строкаті. Середня довжина – від 15 до 60 см. Посередині добре проступає жилиста серцевина. Листя можуть бути короткочерешковими чи сидячими.

Хлорофітум капський. Світло-зелене вузьколанцетове листя виростає в довжину до 60 см при ширині не більше 3 см. Вони формують щільні листові розетки і розпускають дрібні білі квіти на коротких квітконосах. Довгих вусів різновид не випускає, тому розмножується частіше розподілом материнської рослини.