Як правило пуповина має центральне або ексцентричне прикріплення до плаценти. Значно рідше зустрічається прикріплення пуповини до краю плаценти чи оболонок. У разі оболонкового прикріплення пуповини судини від місця прикріплення кореня йдуть внутрішньооболонково до плаценти.

Пуповина може по-різному прикріплюватись до плаценти. В одних випадках прикріплення відбувається у центрі плаценти (центральне прикріплення), в інших – збоку (бічне прикріплення). Іноді пуповина прикріплюється до плодових оболонок, не доходячи до самої плаценти (оболонкове) прикріплення).

У нормі довжина пуповини у людини становить 50-70 см. Такий розмір знижує ймовірність її перекручування, через яке у плода може статися гіпоксія та поживна недостатність. Однак досить часто у вагітних жінок спостерігаються порушення довжини пуповинного канатика – зокрема, його скорочення.

Нормальна пуповина складається з трьох судин – дві артерії та одна вена. Іноді замість двох артерій в пуповині формується лише одна артерія і одна вена, таким чином, у пуповині визначається лише дві судини.