У бігу на короткі дистанції спортсмени біжать окремими доріжками (шириною 1,25 м) всю дистанцію. Біг на дистанціях до 100 м включно повинен проводитися на прямій біговій доріжці, а на 200 і 400 м – на повороті та прямій у напрямку проти годинникової стрілки.

При бігу на короткі дистанції спортсмену треба швидко розвинути максимальну швидкість. Не можна зволікати жодної секунди. Тому необхідний старт, який відразу забезпечує потужний ривок. Саме це дає низький старт.

60, 100, 200 і 400 метрів – це дистанції, які називають короткими чи спринтерськими. Забіги та тренування, як правило, проводяться на стадіонах, де для них створені оптимальні умови: рівна поверхня з гарним зчепленням, лінії старту та фінішу, розкреслені доріжки, стартові колодки.

Старт Старт – це один із самих важливих елементів спринту. Як кажуть самі бігуни, якщо «проспати» старт, то далі можна вже не бігти, якщо ви, звичайно, не Усейн Болт. За правилами легкої атлетики, всі спринтерські дисципліни слід розпочинати з низького старту.