Сухе молоко буває цільним (СЦМ) або знежиреним (СОМ). Ці два різновиди сухого молока відрізняються відсотковим вмістом речовин. Калорійність 100 гр. Термін зберігання сухого незбираного молока менше ніж знежиреного, тому що жири схильні до псування – прогоркання.

При покупці завжди звертайте увагу на дату виробництва та склад: у ньому не повинно бути рослинних жирів та консервантів. Порошок має бути рівного білого або світло-кремового відтінку, сипким і без грудок. Будь-які сторонні домішки свідчать, що продукт зіпсований.

Якісний напій має непрозорий молочний колір і при перемішуванні на стінках посуду залишає рівний білий молочний слід, без крупинчастого осаду від барвників і сторонніх домішок і без жирних маслянистих включень. Ще одним важливим якісним показником сухого молока є кислотність.

Шкідливим можливо і сухе молоко від недобросовісних виробників, які під час його виготовлення додають шкідливі компоненти. Тому важливо при покупці сухого молока читати його склад на упаковці. Крім цього, сухе молоко може заподіяти шкода людям з непереносимістю лактози, як і живе коров'яче молоко.