Із сучасних серологічних методів діагностики бруцельозу найбільш доступним та поширеним є імуноферментний аналіз, що має високу чутливість і специфічність. Спеціальної підготовки не потрібно. Рекомендується взяття крові не раніше ніж через 4 години після останнього прийому їжі.

Діагностика бруцельозу складається з ретельного збору анамнезу та об'єктивного дослідження хворого. До лабораторних методів, які використовуються при діагностиці бруцельозу, відноситься клінічний аналіз крові з визначенням лейкоцитарної формули, де можна виявити ознаки запального процесу в організмі.

Діагностика бруцельозу Для підтвердження діагнозу потрібне виділення бактерій. Це можливо при проведенні у людини аналізу крові на бруцельоз. Реакція Кумбса, Райта, РЗК (реакція зв'язування комплементу), ПЛР-діагностика – ці методи дослідження дозволяють виявити всі форми бактерій.

Діагностика бруцельозу включає лабораторні (бактеріологічне та серологічне) дослідження матеріалу та алергічні дослідження тварин у господарствах. Планові серологічні та алергічні дослідження є основними методами виявлення хворих та підозрілих щодо захворювання тварин.