Пагони бувають вегетативні та репродуктивні. Вегетативна втеча складається з стебла – осі втечі – і листя і нирок, що відходять від нього. Репродуктивна втеча несе органи розмноження – спорангії, квіти. Всі частини втечі формуються з апікальної меристеми і мають єдину провідну систему.

Пагін – це стебло з розташованим на ньому листям і нирками. Кожен пагін розвивається із нирки. Листя розташовуються на стеблі в певному порядку, відповідно до типу листорозташування, а ділянки стебла на яких розвивається листя, називаються вузлами.

Розрізняють такі видозмінені підземні втечі: 1) кореневища (у кропиви, пирію, ірису, конвалії); 2) бульби (у картоплі, чубатки, кормової рослини топінамбуру); 3) цибулини (у цибулі ріпчастої, лілії, тюльпана, нарциса, дикоростучої гусячої цибулі).

Надземні видозміни втечі — це колючки, вусики та ін. Так, у груші та дикої яблуні деякі втечі перетворюються на колючки, призначені для захисту від тварин. У кольрабі надземний видозмінений пагін утворюється з междоузлий стебла, що розрослися, в яких накопичуються поживні речовини.