Лідируючі позиції у федеральному бюджеті займають чотири федеральні податки: податок на додану вартість (понад 30%), податок на видобуток корисних копалин (близько 20%), акцизи (близько 4%), податок на прибуток організацій (близько 3%).

У Федеральний бюджет входять доходи тільки від федеральних податків: ПДВ, нафтогазу, тютюнових акцизів, 3% податку на прибуток (3% йде в Федеральний бюджет, 17% в регіональний), частка коштів від алкогольних акцизів спрямовується в Федеральний бюджет (Тут повний список).

До бюджетів суб'єктів Російської Федерації підлягають зарахуванню податкові доходи від наступних регіональних податків: податку на майно організацій – за нормативу 100 відсотків; податку на гральний бізнес – по нормативу 100 відсотків; транспортного податку – по нормативу 100 відсотків.

З економічного погляду Федеральний бюджет є сукупність грошових відносин щодо перерозподілу національного доходу та частини національного багатства для акумулювання, розподілу та подальшого витрачання на виконання видаткових повноважень у рамках компетенцій Російської Федерації.