До таких відносяться кавуни, редис, щавель, гортензія, троянда, циннію, лохина, азалія. Також не люблять золу різні хвойні рослини – ялівець, ялинки, туї, модрини, ялиці.. Не варто використовувати підживлення із золи і для розсади, що не зміцніла, оскільки вона містить велику кількість мінеральних солей.27 Sept 2019
Найбільш цінна зола виходить при спалюванні трав'янистих рослин, таких як соняшник та гречка, в якій може бути до 36% K2O. З деревних порід калію найбільше в золі листяних деревособливо берези.
Хто недолюблює золу Існують рослини, які просто люблять кислий ґрунт і в ньому ростуть як на дріжджах і у великих кількостях, а якщо в період зростання внести золу, то ґрунт розкислиться, що НЕ бажано. Квіти яким не рекомендується зола: Гортензія, Люпен, Троянда, Гвоздика.
Якщо ж ґрунт лужний, попел рослинам не потрібна – вона викличе подальше залужування. З вказаної причини не можна підгодовувати золою рослини, які люблять кислі ґрунти: лохину, журавлину, брусницю, азалії, камелії, рододендрони та ін.