Завдяки смоктанню грудей в організмі матері виробляється гормон пролактинвідповідає за кількість молока. Цей гормон пригнічує вироблення естрогену та прогестерону – гормонів, необхідних для овуляції та змін у стінках матки для виникнення нової вагітності.
Вироблення грудного молока залежить від 2-х гормонів: пролактину та окситоцину. Чим більше гормону пролактину, тим краще у жінки, що годує, відбувається освіта грудного молока. Пролактин виробляється у відповідь ссання. Чим більше і частіше дитина смокче груди, тим більше пролактину виробляється у матері.
Грудне молоко виробляється лактоцитами під впливом гормону пролактину. Рівень пролактину підвищується після годування груддю, таким чином стимулюючи вироблення молока для наступного годування. Молоко виділяється з альвеол під впливом гормону окситоцину.
Пролактін – гормон, відповідальний за виробництво грудного молока У молозиві, першому грудному молоці, міститься велика кількість пролактину. Але за кілька днів після початку грудного вигодовування кількість пролактину швидко зменшується.