Види сучасних ендоскопів – з лінзовими, градієнтними або волоконними трансляторами зображення або без них (без трансляторів зображення роблять т.з. ендоскопи – ректоскопи, амніоскопи) та гнучкі фіброскопи (наприклад, езофагогастроскопи), які відносяться до приладів волоконної оптики.

Ендоскоп – Це вид бороскопа. Хоча бороскопи зазвичай використовуються для огляду механічних об'єктів, ендоскопи найкраще підходять для дослідження живого тіла. Якщо ви працюєте в такій галузі як сантехніка чи механіка, де вам потрібно буде оглядати труби чи механічні об'єкти, бороскопи – найкращий вибір.

Найбільш важливими характеристиками ендоскопу є чистота картинки та гнучкість. Фахівці рекомендують вибирати ендоскоп з товщиною кабелю не більше 8 мм, оскільки широкий провід не пройде в 3-дюймову трубу. Занадто тонкий кабель теж не найкраще рішення, тому що при перепадах він збирається у складки.

Ендоскопи застосовуються з метою контролю якості виробництва та складання двигунів, гідропневмостистем, зварювання та фарбування. За допомогою ендоскопії можна з високим рівнем точності оцінити стан клапанів, зубів шестерень, перевірити внутрішні деталі кузова на наявність корозійних процесів тощо.