Крім того, настоями медуниці за рецептами народної медицини лікують шлунково-кишкові захворювання, дизентерію, проноси, геморой, недокрів'я. І, як зазначалося вище, ними лікують зовнішньо гнійні рани, виразки, нариви. Наприклад, сік медунки можна використовувати як йод для обробки ран.
Що містяться в траві мікроелементи благотворно впливають на кровотворення і сприяють виведенню радіонуклідів з організму. У народній медицині медунка здавна використовується як пом'якшувальний та відхаркувальний засіб при катарах дихальних шляхів, бронхіті, астмі.
Застосування у кулінарії Листя медунки неясний (Pulmonaria obscura) їстівні, їх можна використовувати у салатах. Листя медунки лікарської (Pulmonaria officinalis) додають у салати та супи, вони надають стравам присмак вермуту. В Англії медунку спеціально вирощують як салатну рослину.
Препарати медунки найчастіше застосовують при терапії туберкульозу легень, нирковокам'яної та сечокам'яної хвороби, кашлю, запалення нирок, захриплості, екземи, золотухи, гнійних ран, геморою, анемії, діареї, дизентерії, бронхіальної астми, ларингіту, трахеїту, бронхіту.