Основні контрастні поєднання – це червоний та зелений, синій та помаранчевий, фіолетовий та жовтий. Контрастними також будуть вважатися протилежні один одному проміжні відтінки — рожевого та бірюзового, бузкового та лимонного, морквяного та блакитного, коричневого та блакитного, пурпурового та горохового.Aug 12, 2020
Найкраще поєднання із синім, червоним та чорним. Бежевий: з блакитним, коричневим, смарагдовим, чорним, червоним, білим. Сірий: з кольором фуксії, червоним, фіолетовим, рожевим, синім. Рожевий: з коричневим, білим, кольором зеленої м'яти, оливковою, сірою, бірюзовою, ніжно-блакитною.
Комплементарними чи додатковими квітами є будь-які два кольори, розташовані навпроти один одного на колірному колі. Наприклад, синій та помаранчевий, червоний та зелений. Ці кольори створюють високий контраст, тому вони використовуються, коли треба виділити щось.
О. Рунге в 1809, показано розташування протилежних тонів: червоний – зелений, помаранчевий – блакитний, жовтий – фіолетовий. У кожній парі один колір теплий, інший холодний. Розташовані поруч, вони посилюють один одного.