1986 року американський космічний апарат «Вояджер-2» передав на Землю знімки Урана зблизька. На них видно «невиразну» у видимому спектрі планету без хмарних смуг та атмосферних штормів, характерних для інших планет-гігантів.
Планета Уран була відкрита в 1781 англійським астрономом Вільямом Гершелем і названа так на честь бога неба за давньогрецькою міфологією. Через вісім років після цієї події німецький хімік Мартін Клапрот відкрив новий хімічний елемент, назвавши його також «уран»- на честь найдальшої з відомих тоді планет.
Незважаючи на те що Уран знаходиться далеко від Сонця і багато століть ховався від астрономів, побачити його неозброєним оком все ж можна, можливо. Видима зіркова величина планети коливається від 5,7 до 6,0.
Він наблизився до «крижаного гіганта» у січні 1986 року. Апарат зробив тисячі фотографій Урана та його супутників, а потім помчав "на рандеву" зі своєю наступною метою – Нептуном. На думку вчених, життя на Урані неможлива. Середня температура лежить на поверхні планети становить –212 °З.