Аспірин, парацетамол, фенобарбітал, статини (препарати, що знижують рівень холестерину), антибіотики, гістаміноблокатори (які використовуються для зменшення секреції шлункового соку), протигрибкові препарати, антидепресанти, оральні контрацептиви, тестостерон та ряд інших ліків можуть підвищувати активність ГМТ.

На активність виробітку ГГТ впливають багато лікарські препарати: аспірин, парацетамол, антибіотики, препарати, що знижують рівень холестерину, протигрибкові засоби, антидепресанти, оральні контрацептиви та ін.

Тест визначення концентрації печінкових ферментів у крові призначається, щоб відстежувати стан пацієнтів, які проходять лікування від алкоголізму. Після відмови від спиртних напоїв показники приходять у норму приблизно за 30 днів.

Підвищення активності ГГТП більш ніж у 3 рази викликають антиконвульсантні препарати, жирову дистрофію печінки та серцеву недостатність. Найбільш високу активність ГГТП (у 5-30 разів вище референтного інтервалу) спостерігають при внутрішньо- та позапечінковому холестазі.