Найбільше значення мають силікати (75% маси земної кори). Для кожної групи порід – магматичних, метаморфічних та осадових – характерні свої асоціації породоутворюючих мінералів. Для верхньої мантії породоутворюючі мінерали: олівін, плагіоклаз, шпінель, гранати, піроксени, амфіболи, поліморфи кварцу. Найбільше значення мають силікати (75% маси земної кори). Для кожної групи порід – магматичних, метаморфічних та осадових – характерні свої асоціації породоутворюючих мінералів. Для верхньої мантії породоутворюючі мінерали: олівін, плагіоклаз, шпінель, гранати, піроксени, амфіболи, поліморфи кварцу.

Кварц – один із самих поширених. Він міститься у землі і становить близько 12%, він також входить до складу деяких інших мінералів. Польові шпати – теж один із самих поширених мінералів в землі. Їх міститься у землі близько 50 %, при розпаді можуть утворювати глину та ще деякі породи.

Кількісне значення різних типів хімічних сполук у земної кори. Загальна кількість назв мінералів, що зустрічаються у старій та новій геологічній літературі, досягає 6000.

Який із запропонованих мінералів є рідкісним? Відповідь: графіт польовий шпат