Зазвичай зморшки ростуть на старих згарищах, біля дерев, що лежать, на берегах струмків, уздовж канав, іноді — на місцях вирубаних лісів. Сморчки люблять майданчики, де розкидано тирсу. Найчастіше їх можна зустріти у хвойних та змішаних лісах, на родючих перегнійних та вапняних ґрунтах.May 13, 2022

Зростають вони у різних місцях. Сморчок їстівний вважає за краще ховатися під листяними деревами, чагарниками, в ярах – на удобреному перегноєм грунті. Конічний може великою компанією з'явитися прямо на галявині у змішаному лісу, а то й вздовж лісовий стежки на піщаному ґрунті.

У південній частині, де клімат м'який та теплий, сморчки виглядають із землі вже наприкінці березня. На Уралі чи Сибіру вирушають по них не раніше травня. Період плодоношення зморшок невеликий – лише 2 або 3 тижні. Найперші представники ще не мають вираженого смаку, їхнє тіло водянисте.

Степовий – найшвидше зростаючий серед усіх сморчків. Йому потрібний лише тиждень для того, щоб вирости до 10, а іноді навіть 15 сантиметрів. Сморчки середньої смуги куди повільніше. Наприклад, підмосковний сморчок до свого розміру 13 сантиметрів може зростати цілих 14 днів.