Занадто раннє введення прикорму підвищує ризик інфекцій та алергічних захворювань. Які переваги пізнього введення прикорму? Пізніше введення прикорму знижує ризик розвитку астми, екземи, розладів травлення, алергічних захворювань та ожиріння на пізніших етапах життя.
Проте зараз фахівці ВООЗ сходяться на думці, що починати прикорм слід не раніше 4-6 місяців. До цього часу краще грудне вигодовування. І після введення прикорму грудне вигодовування повинне зберігатися як можна довше.
1️⃣ Підвищується ризик придушення. До шести місяців дитина ще вміє ковтати нічого, крім рідини. Більше того, діти ще й не сидять, а є у напівлежачому положенні вкрай небезпечно. 2️⃣ Дитина ще не готова на психомоторному рівні.
Педіатри не рекомендують розширювати раціон дитини раніше ніж чотири місяців. Занадто раннє введення прикорму може спровокувати розлад шлунково-кишкового тракту До чотирьох місяців у дитини згасає рефлекс виштовхування. З цього моменту малюк вже може ковтати густішу їжу, ніж материнське молоко.