обтічна форма тіла; особливе розташування пальців на нижніх кінцівках та наявність цівки; наявність дзьоба; виникнення чотирикамерного серця, що призвело до повного поділу потоків венозної та артеріальної крові та теплокровності.

Здатність до польоту – найважливіша особливість птахів (Відсутність її у деяких видів – вторинне явище). Передні кінцівки набули форми крил. Птахи мають особливу будову органів дихання і травлення, що тісно пов'язане з їхньою здатністю літати. Ще одна відмітна ознака птахів – Наявність дзьоба.

Вільні кінцівки складаються з типових відділів – плече, передпліччя та пензель – і влаштовані за загальною схемою. Плечовий пояс птахів складається з пари ключиць, коракоїдів і лопаток і має високу міцність. Лопатки шаблеподібної форми малорухливі, а тонкі ключиці, зростаючись, утворюють вилку (лат. furcula).

Кістки птахів порожнисті, дуже легкі. Особливістю птахів є подвійне дихання – повітря при вдиху проходить крізь легені, потрапляє у повітряні мішки, розташовані між різними органами. При видиху він знову проходить крізь легені, таким чином вони насичуються киснем та на видиху!