Отримавши документ, тимчасово прописаний громадянин отримує лише соціальні права. Він може отримувати медичну допомогу, влаштовувати дітей в ОУ, оформляти допомогу та пенсії, брати кредити у банку. Власник приміщення може анулювати тимчасову прописку громадянина будь-якої миті, навіть до закінчення терміну дії документа.

Чим відрізняється тимчасова реєстрація від прописки? Тимчасову реєстрацію, на відміну від діяла раніше прописки, можна оформити не тільки у квартирі чи житловому будинку, але й у будь-якому приміщенні, призначеному для проживання. Її можна отримати в готелі, гуртожитку, санаторії, орендованому житлі, будинку-інтернаті і т.д.

Вона загрожує власнику тим, що зростає розмір комунальних платежів. Також зареєстрований зможе прописати на цю площу без згоди власника житла своєї неповнолітньої дитини, яку до 18 років зняти з реєстрації не можна. У зв'язку з цим продовжується термін реєстрації батьків.

Реєстрація за місцем перебування («тимчасова реєстрація») потрібна, якщо ви тимчасово проживаєте не за місцем постійного реєстрації (наприклад, у гуртожитку чи орендованій квартирі). Її підтверджує свідоцтво, що позначка в паспорті не ставиться. Тимчасова реєстрація не скасовує і не замінює вашу прописку.