Добре пишуться прислівники, які утворені з прийменника та прислівника. Окремо пишуться прислівники, якщо вони утворені з іменників з прийменниками без, до, с, під. Винятки становлять прислівники: вщент, вгору, вниз, здуру, з плеча, зрідка, часом, поспіль.Aug 15, 2022

Незважаючи на можливість постановки перед деякими з них визначального слова, вони пишуться разом, наприклад: ВВЕРХ, ВВЕРХУ, КВЕРХУ, ДОВЕРХУ, НАВЕРХ, ЗВЕРХУ; ВНЗ, ВНИЗУ, КНИЗУ, ДОНІЗУ, ЗНИЗУ; ВПЕРЕД, НАПЕРЕД; НАЗАД; ВИСИШ; ВДАЛІ, ВДАЛИ, ВИДАЛИ; СТОЛІТТЯ, ПОВІК, ПОВІРІ, навіки, навіки; СПОЧАТКУ, СПОЧАТКУ.

окремо, якщо між прийменником в, на, за і іменником можна поставити прикметник, займенник і іменник при цьому не зміниться; На мить – на одну мить, на скаку – на всьому скаку. разом, якщо іменник окремо від, на, вже не вживається.

Правопис літер Про і А на кінці прислівників залежить від того, яка приставка пишеться в даному слові: Так, літера О пишеться в прислівниках з приставками В, НА, ЗА: стрибнути праворуч, стати засвітло, запланувати на ранок. Літера А пишеться в прислівниках з приставками ДО, З, З: підійти праворуч, заведено давно.