Радіоактивний йод (I131) потрапляє в організм з їжею, під час дихання та через рани та опіки. Звичайно, основними є перші два шляхи накопичення йоду. Йод дуже швидко всмоктується в кров та лімфу, накопичується в печінці, щитовидній залозі, м'язах та кістках.Mar 4, 2016

Стронцій-90 накопичується із забрудненого ним ґрунту рослинами, далі по харчовому ланцюжку і відбувається основне влучення в організм людини, так і інших хребетних тварин, де накопичується відкладаючись у кістках.

Стронцій, барій, радій накопичуються у скелеті; лантаноїди, плутоній-в печінці, селезінці, кістковому мозку; цезій, рубідій – у м'язах; рутеній – у нирках; радіоізотопи йоду – у щитовидній залозі. Потрапляючи в організм, радіонукліди затримуються там від кількох днів до десятків років.

Особливо небезпечні для людини радіонукліди, що потрапили всередину організму, оскільки в цьому випадку ні одяг, ні шкіра не виконують своїх захисних функцій. В організмі радіонукліди викликають опромінення різних органів та тканин, визначаючи дозу внутрішнього опромінення людини.