В центрі мови – безліч маленьких тонких сосочків. Вони називаються ниткоподібними і не містять смакових рецепторів. Спереду та з боків мови – маленькі круглі сосочки, схожі на цятки. Це грибоподібні сосочки – вони зазвичай містять по 3-5 смакових. рецепторів.
Смаковий аналізатор включає три відділи: рецепторний, провідниковий і мозковий. Смакові рецептори розташовані мовою та слизовій оболонці порожнини рота, найбільша їх кількість зосереджена в області кінчика, тіла та кореня мови. Рецептори оновлюються з періодичністю приблизно раз на два тижні.
У нашому організмі є близько 8000 смакових рецепторів. Кожен містить комплекс рецепторних клітин, які можуть виділити будь-який з п'яти основних смаків. Сигнал про смак рухаються до мозку двома черепно-мозковими нервами, один із яких розташований на задній частині мови, а інший – на кінчику.
Смакові рецептори – Рецепторні клітини зібрані у смакові бруньки, які знаходяться переважно у сосочках язика, а також на м'якому небі, задній стінці глотки, надгортаннику.