Тут широко поширені плантації екзотичних видів, наприклад цукрової тростини та кавового дерева. Добре представлені багато сімейства, але найбільш помітні бобові та пальми, що виділяються на тлі злаків. Значна частина південних районів країни за флорою подібна до Амазонії.

У лісах Венесуели є червоне, чорне, залізне дерево, деревина якого дуже міцна і така важка, що тоне у воді. Тут зростають кавове та хінне дерево, різні види пальм, лаври кипариси, саман – гігантська мімоза, деревоподібні папортники, висотою до 3 метрів, агави, різні види кактусів.

На території Венесуели знаходяться поклади нафти, яких усьому світу може вистачити кілька десятків років. Країна також багата запасами вугілля, залізняку, бокситів і золота. Проте більшість венесуельців живе у бідності, у селищах з бараків та халуп, що розкинулися по горбах поблизу столиці Каракас.

Венесуела володіє великими ресурсами нафти, газу, залізняку, вугілля, золота, бокситів та інших корисних копалин. Визначальну роль господарстві грає нафтовидобуток і нафтопереробна промисловість. Венесуела займає перше місце у світі за доведеними обсягами запасів нафти (297 млрд барелів).