Типова клінічна картина ДППГ включає запаморочення (з ілюзорним горизонтальним та/або вертикальним рухом предметів) та ністагм (мимовільні рухи очних яблук), що виникають з деяким латентним періодом (5-20 секунд) при рух головою в просторі.

Доброякісне пароксизмальне позиційне запаморочення характеризується короткими епізодами (<60 секунд) запаморочення, що виникає за певного положення голови. Пацієнти скаржаться на нудоту, характерний ністагм. Діагноз ставиться з урахуванням клінічних даних.

Доброякісне пароксизмальне позиційне запаморочення (ДППГ) являє собою клінічний синдром, що характеризується виникненням нападів запаморочення, що повторюються, у відповідь на зміну положення голови в просторі (наприклад, при поворотах в ліжку).

Приступи запаморочення продовжуються не більше 30 с, проте багато людей перебільшують їх тривалість, говорячи про кілька хвилин. Напади запаморочення можуть бути одиничними, а можуть повторюватися через різні проміжки часу: від кількох нападів на тиждень до кількох нападів на день.