Не є вступними і, отже, не виділяються комами слова та поєднання слів: може, ніби, буквально; до того ж, раптом, адже, зрештою, навряд чи, начебто, все-таки, навіть, навряд чи, виключно, саме, ніби (ніби), ніби, якраз, до того ж, мабуть, за постановою (чиєю), за …

Ніколи не вживаються як вступні слів наступні: «між тим», «одного разу», «ось», «навіть», «дуже», «теж», «раптом». Інші слова втратили своє самостійне значення і завжди використовуються як вступні: «отже», «звичайно», «наприклад», «мабуть» тощо.

Не є вступними і, отже, не виділяються комами слова та поєднання слів: авось, ніби, буквально, на додачу, раптом, адже, зрештою, зрештою, в крайньому випадку, у кращому випадку, у будь-якому випадку, в загальних рисах, начебто, в цілому, найчастіше, виключно, тим часом, напевно, про всяк випадок, …

АВІС, БУДЬ, ДРУГОМУ, ОДЕ, ОТ, ЧИ ВРЯД, ВСЕ-ТАКИ, НАВІТЬ, САМЕ, ЯК БУДЕ, ЯК РАЗ, НЕОБМ'ЯЗНО, ОБОВ'ЯЗКО, майже, ТІЛЬКИ, ЯКИ. Вступні слова можуть передавати п'ять різних типів значень: Найчастіше за допомогою вступних слів той, хто говорить, передає різний ступінь впевненості в тому, про що він повідомляє.