Головними святами євангельських християн-баптистів, як та інших християн, є Великдень та Різдво Христове. Вони можуть відзначатися як за григоріанським календарем, разом із католицькою церквою та західним протестантським світом, так і за юліанським календарем, — разом із більшістю православних церков.

Спільне з іншими християнами Баптисти поділяють ортодоксальні положення християнської віри, включаючи єдність Бога; Трійцю (Бога Отця, Сина і Святого Духа); необхідність у порятунку для людини; благодать; Церква; Царство Боже; Друге пришестя Ісуса Христа та Страшний суд.

Якщо на православної службі переважно моляться (причому самі молитви є плід духовного досвіду Псалмоспівця Давида та Святих Отців), то баптисти здебільшого читають Біблію, займаються тлумаченням та вивченням її текстів, слухають проповіді пастора, іноді навіть дивляться фільми на релігійну тему.

заперечують церковну ієрархію, однак у сучасних Б. роль церкви, духовенства та централізація зростають. Б. ведуть систематичну релігійну пропаганду серед широких народних мас (звернення інакодумців у баптизм ставиться в обов'язок не тільки спеціально підготовленим проповідникам, а й рядовим Б.).