До них відносяться: продубина, дубильні потеки, жовтизнаякі не впливають на фізико-механічні властивості деревини, а при інтенсивному забарвленні погіршують зовнішній вигляд матеріалів. Грибні ураження у деревині виникають при розвитку в ній грибів, які поділяються на деревофарбувальні та дерево-руйнівні.

Міцність деревини залежить від напрямку діючого навантаження, породи дерева, щільності, вологості, наявності вад. Вона характеризується межею міцності – Напругою, при якому руйнується зразок. Істотне вплив на міцність деревини виявляє тільки пов'язана волога, що міститься в клітинних оболонках.

Пороки будови деревини – включають нахил волокон, крен, тягову деревину, свиливість, завиток, очі, кишеньку, серцевину, подвійну серцевину, зміщену серцевину, пасинок, сухобокість, прорість, рак, засмолок, хибне ядро, плямистість, внутрішню заболонь, водошар.

Сучки — найбільш поширений і неминучий порок деревини. Сучки, особливо кромкові, довгасті, зшивні та групові, знижують міцність деревини при розтягуванні вздовж волокон та згинанні.