При болючій менструації особливо важливим вважається забезпечення організму вітаміном Е. Його рекомендують вживати по 300 мг на добу у перші три дні місячних. Крім того, жіночому організму необхідні фолієва кислота (В9), аскорбінова кислота (С), кальциферол (D) та інші вітаміни та біологічно активні речовини.
Вибір вітамінів для відновлення циклу Найбільш важливі такі: А, Е, B9 і C. Перші два мають безпосереднє відношення до вироблення естрогену, прогестерону та інших жіночих статевих гормонів. Також вони нормалізують оновлення слизових, зростання ендометрію, розвиток та функціонування молочних залоз.
Ременс, Циклодинон – препарати для нормалізації циклу. За сильних менструальних кровотечі – гемостатичні препарати – Транексам, Вікасол, Етамзилат. Гормональні препарати (при виявленні гормональної причини порушення менструацій), у тому числі й оральні контрацептиви – Регулон, Ярина, Діане-35 та ін.
Традиційний компонент циклічної вітамінотерапії – фолієва кислота та залізо. У другу фазу циклу важливі вітамін C, цинк, а також магній. Відмінно, якщо препарат містить такий компонент, як індол-3-карбінол – він відіграє роль у нормалізації метаболізму естрогенів.