Головки посадкового часнику повинні бути великими, не мати пошкоджень або ознак псування, а всі зубки в них повинні бути приблизно одного розміру. Садити слід тільки сортовий часник, тому що куплений на ринку дрібний посадковий матеріал, як правило, дає врожай із ще дрібнішими зубчиками.

навесні перед посадкою – Розчин пташиного посліду (1:12 з водою), фосфорно-калійні добрива, деревна зола (1 л на 1 кв. м.) або мінеральне добриво PETER PEAT «Карбамід» лінії MINERAL (150 г на 10м² або 1,5 кг на сотку); у червні та липні – розчин золи (200 г на відро води), аміачна селітра, нітрофоска.

Розібравши голівку на зубки, для посадки відберіть найбільші з них. Великий зубок у майбутньому дасть велику голівку! Розбирайте голівку часнику на зубки безпосередньо перед посадкою.

Весною зазвичай садять ярий, тобто однорічний часник. За один сезон встигає вирости і дати повноцінний урожай. Найкращий час для його посадки — квітень чи травень, коли ґрунт уже прогрівається до 6–8 °С і вище, а загроза заморозків відступила.