Вокалізація відрізняється у самців та самок. Самки видають швидкі, кудкатаючі звуки «ко-ко-ко», що на кінці часто розтягуються. Самці дзвінко і тривало бурмотять, або у разі наближення небезпеки видають глухий крик «чуу-ішш».
У теплу пору птах зазвичай шукає корм на землі, взимку ж тетерева можна побачити тим, хто сидить на дереві, де він знаходить нирки та насіння. Незважаючи на важке тіло, птах досить швидко бігає та літає. Завдяки сильним крилам, тетерів у польоті без зупинки може подолати кілька десятків кілометрів.
Багато хто не знає правильної назви цього птаха і звуть самку тетерука тетеревихою або тетеревухою. Правильна назва – тетерка. У старий час її називали тетеркою-рябинкою через її зовнішню схожість з рябою куркою. Мисливці та промисловці звуть її копилою.
У холодну пору року тетерева їдять переважно рослинну їжу: сережки, нирки та пагони берези, верби, сережки вільхи. А коли сніговий покрив тане, вони спускаються на землю і збирають ягоди, насіння та листя, що збереглося під снігом.