– працюючим інвалідам – до 60 календарних днів на рік; – працівникам у разі народження дитини, реєстрації шлюбу, смерті близьких родичів – до п'яти календарних днів; – інших випадках, передбачених цим Кодексом, іншими федеральними законами чи колективним договором.
128 ТК РФ визначено випадки, коли роботодавець виходячи з письмової заяви працівника зобов'язаний надати відпустку без збереження заробітної плати. До таких випадків належать: народження у працівника дитини, реєстрація шлюбу, смерть близьких родичів тощо.
Важливо! Надання відпустки без збереження заробітної плати у зручний для працівника час означає, що за бажанням працівника така відпустка може бути приєднана до будь-якої іншої відпустки, використана повністю або частинами.
Трудове законодавство РФ дозволяє роботодавцю надати відпустку без збереження заробітної плати працівникові за його письмовою заявою (за сімейними зобов'язаннями та іншими поважними причинами). Тривалість такої відпустки визначається угодою між працівником та роботодавцем (ч. 1 ст.