Це лінії позначаються, як правило, синім кольором. У межах материків область між горизонталями залежно від висоти фарбують відтінками зеленого, жовтого та коричневого кольорів. Області між ізобатами зафарбовують відтінками синього та блакитного кольорів. У легенді карти для зручності зображують шкалу висот та глибин.

Знаки рельєфу. на топографічні карти зображуються коричневим кольором. Контур рельєфу зображується тонкою коричневою лінією (не завжди замкненою), а щоб не плутати поглиблення з піднесенням, ставлять Берг-штрихи.

Рельєф на топографічних картах зображується горизонталями у поєднанні з відмітками висот та умовними позначеннями форм, які не можна зобразити горизонталями. Висота перерізу рельєфу на карті залежить від масштабу карти та характеру рельєфу.

На великомасштабних топографічних та спортивних картах рельєф зображають ізогіпсами – горизонталями, числовими відмітками та додатковими умовними знаками. На дрібномасштабних топографічних та фізичних картах рельєф позначається кольором (гіпсометричним забарвленням з чіткими або розмитими сходами) та відмиванням.