Поперечний розріз – це найбільш традиційний доступ до матки при кесаревому перерізі у сучасній акушерській практиці. Після нього залишається тонкий і акуратний рубець внизу живота в області бікіні.
Рубець на матці після кесарева перерізу може бути заможним або неспроможним. Заможний рубець має достатню товщину і не містить будь-яких порожнин (ніш). Такий рубець досить еластичний і може розтягуватися та витримувати навантаження під час вагітності та пологів.
Шрам від кесарева може бути вертикальним або горизонтальним («посмішка»), це залежить від хірурга та ваших показань. Поруч із рубцем можуть утворитися опуклості. Над горизонтальним шрамом часто формується складка та нависає над ним. При повторному кесарів хірург зазвичай ріже по старому рубцю – і він може стати довшим.
Шви після кесарева Тканини з'єднують за допомогою напівсинтетичних ниток, які зникають через 70-120 діб після операції. Цього часу достатньо відновлення цілісності матки. Для зрощування тканин застосовують однорядний або дворядний безперервний шов або накладають кілька окремих швів.