Емульсійний полістирол отримують у результаті реакції полімеризації стиролу у водному розчині лужних речовин при температурі 85-95 °C. Для цього методу потрібні стирол, вода, емульгатор та ініціатор полімеризації. Стирол попередньо очищають від інгібіторів: требутил-пірокатехіну або гідрохінону.

Як випливає з назви полімеру, полістирол одержують шляхом полімеризації стиролу або фенілетилену, що є рідкою речовиною, що має різкий запах. Синтез проходить у масі у присутності каталізатора. Схематично реакція полімеризації стиролу показано на рис.

Полістирол можна зустріти у складі одноразових приладів (тарілок, чашок, ложок та ін.), канцелярських предметів (ручок, фломастерів, олівців), упаковки для комп'ютерних дисків, побутової техніки тощо. Навіть дитячі іграшки містять у своєму складі цей матеріал.

Полістирол – Штучний матеріал, отриманий шляхом полімеризації стиролу. Є твердими, прозорими гранулами. Полімер використовується для виробництва пластику, одноразового посуду, пакування та інших товарів народного вжитку.