Повний розпад – 80 діб. Потрапляє в організм із повітрям і накопичується в щитовидній залозі. Після аварії на Чорнобильській АЕС у 4 тисяч осіб було діагностовано рак щитовидної залози. 15 людей померли, в решті випадків видалення щитовидної залози припинило хворобу.25 Nov 2022

В результаті аварії стався викид у довкілля радіоактивних речовин, у тому числі ізотопів урану, плутонію, йоду-131 (період напіврозпаду – 8 днів), цезію-134 (період напіврозпаду – 2 роки), цезію-137 (період напіврозпаду – 30 років), стронцію -90 (період напіврозпаду – 28,8 років).

У населення, який проживає на забруднених радіонуклідами територіях, реєструється більш висока захворюваність на хвороби нервової та ендокринної системи, злоякісні новоутворення щитовидної залози в порівнянні з населенням, які не проходять спеціальну диспансеризацію.

Навколо АЕС утворилася зона відчуження площею понад 30 км. Забруднення призвело до виведення з обороту 5 млн. га сільськогосподарських земель, критичну дозу опромінення отримали 20 млн. чоловік, а довкілля заповнилася ізотопами цезію – 134 і стронцію – 90 з періодом напіврозпаду близько 30 років [15].