Для моделістів найкраще підходять аерографи з різьбовим соплом 0,3 мм або 0,2 мм. Сопло 0,3 мм – розпилює досить тонко, щоб отримати гладкий рівний шар невеликої товщини, факел розпилення невеликого діаметру – для акуратної роботи.
Для початківців моделістів ідеально підійдуть аерографи марок JAS та Nasedal. Ці аерографи довговічні та відносно недорого коштують. Для майстрів краще підійдуть компанії Iwata, Hansa, H&S. Аерографи цих виробників мають незначні переваги в точності нанесення фарби, але коштують у кілька разів дорожче.
База наноситься поверх ґрунту рухами, що повторюються пошарово тонким напиленням. Тобто потрібно з кожним помахом руки натискати на тригер аерографа вниз, відкриваючи шлях потоку повітря та натискаючи на повітряний клапан, а потім відводити важіль на себе, даючи вихід фарбі.
Наприклад, акрил будівельний (його використовуємо на стінах) – він крупнодисперсний (велика крихта пігменту), для нього краще вибирати аерограф із великим соплом 0,5 мм. Якщо фарби спеціальні для аерогарфії, то 0,5 мм теж нормально малює, але лінії будуть тоншими, якщо взяти аерограф із соплом 0,3 мм.