Звуковий апарат Однією з примітних рис переважної більшості прямокрилих є наявність звукового апарату та здатність видавати звук, тобто цвіркотіти. Звуковий апарат прямокрилих складається зі смичка і скрипки і зводиться до двох основних типів.

Ротовий апарат колюче-смокчучого типу, складається з ротового конуса, утвореного асиметрично розвиненою верхньою та нижньою губами. Усередині ротового конуса знаходяться кінцеві частини 3 колючих щетинок: одна з них є видозміненою лівою верхньою щелепою, 2 інші – внутрішні лопаті нижніх щелеп.

Розвиток з неповним перетворенням (пряме розвиток) відбувається в три етапи: яйце – личинка – доросла комаха (імаго). Зверни увагу! Такий тип розвитку спостерігається у представників загонів: прямокрилі, рівнокрилі, клопи (напівжорстокрилі), бабки, таргани, богомоли, воші та інших.

Загін Прямокрилі належить комахою та налічує близько 25 тис. видів. Найбільш відомими представниками є саранча, коники, кобилки, капустянки, цвіркуни. Прямокрилі відносяться до комахою з неповним перетворенням, коли з яйця виходить личинка, схожа на дорослих, але з недорозвиненими деякими органами.