При альвеоліті на 3-5 добу відчувається сильний пульсуючий біль на місці віддаленого зуба. У міру прогресування інфекційно-запального процесу болючі відчуття посилюються, поширюються на уражену половину обличчя. При огляді ротової порожнини виявляють гіперемовану (почервонілу) набряклу ясна.
Ознаки альвеоліту На початку хвороби вона ниюча, стає інтенсивнішою після їжі. На пізнішій стадії біль постійний, його неможливо терпіти, знеболювальні препарати допомагають на короткий час. Може віддавати у вухо, у скроню на боці хворої лунки. Поява гіркого присмаку та гнильного запаху з рота.
У міру загоєння лунки біль стихає і проходить через кілька днів. Якщо у хворого розвивається запальний процес, то неприємні відчуття не вщухають через день, ні через два, а через 3-5 днів. після операції виникає сильний, пульсуючий біль у лунці, що посилюється з розвитком інфекції.
Хронічний гнійний (гіпертрофічний) альвеоліт При переході захворювання на хронічну форму біль починає поступово стихати, температура тіла нормалізується, помітно покращується загальний стан хворого. М'які тканини в ділянці запаленої лунки розростаються, і з неї виділяється гній.