А всього довжина стравоходу у дорослої людини становить 25-30 см. Діаметр внутрішнього просвіту – 2-2,5 см, але може розширюватися до 4-4,5 см.

Довжина стравоходу дорослої людини досягає в середньому 24-25 см, ширина просвіту – 2,0-3,0 см. В області шиї верхня частина стравоходу розташовується позаду трахеї. Фізіологія стравоходу така, що місце переходу глотки в стравохід у дорослого відповідає рівню VI шийного хребця або нижньому краю перстневидного хряща.

Мегаезофагус (МЕ) – це розширення стравоходу. Воно може бути як уродженим (генетична аномалія або наслідок захворювань матері під час вагітності) так і набутим (травма грудної клітки, отруєння органічними фосфатами, хвороба Аддісона, травма стравоходу сторонніми предметами і т. д.).

Стеноз стравоходу — вроджене чи набуте звуження діаметра стравохідного отвори, що призводить до порушення процесу ковтання їжі та ускладнює її просування у бік шлунка. Розрізняють 4 ступені розвитку стенозу: звуження отвори до 9-11 мм (перший ступінь) та до 1-2 мм (четвертий ступінь).