Фосфор забезпечує нормальне зростання кісткової та зубної тканин організму, підтримує їх у здоровому стані, також бере участь у синтезі білка, відіграє важливу роль в обміні жирів, білків та вуглеводів. Без фосфору що неспроможні функціонувати м'язи, і відбувається розумова діяльність.
Елемент впливає на засвоєння кальцію, бере участь в утворенні кісткової тканини. Його недолік здатний викликати захворювання зубів, часті переломи кісток, остеопороз, захворювання опорно-рухового апарату, порушення постави та інші.
Постійно високий рівень фосфору небезпечний ушкодженням органів через кальцифікацію (відкладення фосфату кальцію у тканинах). У нормі концентрація фосфору вище в дітей віком, ніж в дорослих. Це з підвищеною секрецією гормону зростання до пубертатного періоду.
Крім того, фосфор впливає на роботу м'язів та його недолік може призвести до загальної слабкості та поганого самопочуття. Робота мозку. Фосфор необхідний для нормальної роботи мозку. Дефіцит фосфору пов'язують зі зниженням когнітивної діяльності та розвитком таких хвороб як хвороба Альцгеймера та недоумство.