Каучукові герметики мають стійкість до впливів атмосферних факторів – вони захищають від утворення корозії, не бояться води та сонячного світла, витримують морози до -50 °C. Після затвердіння швів їх можна фарбувати фасадними фарбами.

При температурах близьких до нуля склади починають густіти, втрачають свою плинність, а коли температура нижче нуля. герметик може перетворитися на «камінь». Хоча силікони не містять воду і не схильні до кристалізації при нулі, тривале зберігання при негативних температурах не бажано.

Поліуретанові герметики є найкращими для фасадних робіт. Вони мають найвищу морозостійкість серед герметиків: до -60 °C, і слабкою термостійкістю: до +100… +120 °C. Працювати з таким матеріалом можна навіть при негативних температурах, але швидкість затвердіння буде значно нижчою.

Силіконові герметики при негативною температурі твердіють повільніше через низький рівень вологості; нагрівання ємності з герметиком перед використанням покращить плинність герметика. Сконденсована на поверхні вода знижує адгезію як монтажної піни, так і герметиків.