Панамський канал (ісп. Canal de Panamá) — судноплавний канал, що з'єднує Панамську затоку Тихого океану з Карибським морем та Атлантичним океаном, розташований на Панамському перешийку на території Панами.
Панамський перешийок (ісп. Istmo de Panamá) — найвужча частина Центральної Америки в Панамі, з'єднує материки Південна та Північна Америка. З півночі омивається Карибським морем Атлантичного океану, з півдня Панамською затокою Тихого океану. Найменша ширина 48 км.
Відповідно до договору Панама передавала у відання США "на вічні часи" канал і території вздовж його траси завширшки 10 миль. В обмін на це США заплатили державі Панамі 10 мільйонів доларів та зобов'язалися виплачувати орендну плату за користування отриманою ними територією в 250 тисяч доларів щорічно.
Цей канал називається Панамським, розташовується він на перешийку, який також називають Панамським. Канал поділяє як Північну і Південну Америки, а й територію держави Панами на частини. Довжина рукотворного судноплавного шляху, спорудженого 1914 року понад 80 кілометрів, будували. канал 10 років.