Осіння нудьга, це результат того, як наш мозок справляється з холодною погодою. Восени та взимку скорочується вироблення серотоніну – гормону щастя і, хоча його ефект проявляється у всіх людей по-різному, депресія, втома та загальне відчуття занепаду сил виразно посилюються у холодніші місяці.
Короткочасний вплив холоду підвищує тонус м'язів, збільшує їхню силу і знімає втому. Однак при більш тривалому вплив зниженої температури починається зворотний процес: зниження тонусу судин веде до уповільнення струму крові та недостатнього кровопостачання тканин.
Тривалий вплив холоду може призвести і до переохолодження. Або, як ще називають цей стан, гіпотермії. Гіпотермія виникає, коли тіло людини втрачає тепло швидше, ніж виробляє, тому температура починає швидко падати (зазвичай нижче 35 градусів).
Легкі Зазвичай ніс, рот і горло зігрівають та зволожують повітря, перш ніж він досягне легень. Але якщо повітря занадто холодне, воно не встигає зігрітися, тому м'язова тканина дихальних шляхів може посмикуватися і спазмуватися, що призводить до утруднення дихання і кашлю.