Послаблює вплив симпатичної іннервації на серцево-судинну систему, зменшує ЧСС та ОПСС; зберігає активність парасимпатичної нервової системи; поглиблює та посилює фізіологічний сон, гальмує інтерорецептивні рефлекси.
Дія та застосування. Основними фармакологічними властивостями резерпіну є його заспокійливий вплив на центральну нервову систему та гіпотензивна активність. Він посилює та поглиблює фізіологічний сон, потенціює дію барбітуратів та інших снодійних засобів, гальмує інтерорецептивні рефлекси.
У психіатричній та неврологічній практиці резерпін призначають переважно при нервово-психічних розладах, що мають основою підвищений артеріальний тиск, а також при наполегливому безсонні та інших захворюваннях. При лікуванні шизофренії іноді застосовують резерпін у комбінації з іншими нейролептиками.
Резерпін виснажує і запаси інших нейромедіаторів, у т. ч. серотоніну, допаміну, нейропептидів та адреналіну в центральних та периферичних нейронах. Ці ефекти резерпіну можуть відігравати роль у реалізації його фармакологічних ефектів та антигіпертензивної дії.